بزرگ ترین تمساح زنده در دنیا | گینس های گردشگری 1395/09/07


حتما همگی تمساح یا کروکودیل را می شناسید، خزنده ای با آرواره های بزرگ و قوی که به راحتی می تواند در آب شنا کند، محل زندگی آن ها در مرداب، دریاچه و رودخانه است و یکی از خطرناک و ترسناک ترین خزندگان گوشت خوار کره ی زمین هستند.

متاسفانه به دلیل پوست زیبا و زخیم این جانوران در سال ها ی اخیر کشتار آنان زیاد شده و رو به انقراض هستند، عمق این فاجعه را زمانی بیشتر متوجه می شوید که بدانید این خزندگاه در اغلب قاره ها وجود دارند.

و اما بزرگ ترین تمساح دنیا، این کروکودیل که کاسیوس ( Cassius ) نام دارد در استرالیاست، او که در آب های شور استرالیا زندگی می کرد در حال حاضر تحت مراقبت می باشد و به عنوان یکی از ترسناک ترین موجودات زنده ی دنیا شناخته می شود. طول این کروکودیل وحشتناک 5.48 متر است و ۸۶۰ کیلوگرم وزن دارد اما این نکته ی عجیبی نیست و تحقیقات نشان می دهند که تمساح ها می توانند تا ۷ متر هم رشد کنند و وزنشان هم به بیش از یک تن برسد، همچنین کروکودیل ها از جاندارانی هستند که می توانند بیش از ۱۰۰ سال عمر کنند پس اصلا جای نگرانی نیست و به احتمال زیاد کاسیوس همچنان به رشدش ادامه خواهد داد.

در حال حاضر بزرگ ترین کروکودیل دنیا در جزیره ی گرین لند استرالیا نگهداری می شود و گردشگران می توانند در صورت علاقه از آن دیدن نمایند، این کروکودیل در سال ۱۹۸۷ میلادی از منطقه ای در 3200 کیلومتری شمال استرالیا به گرین لند آورده شد و از آن پس تحت مراقب است.

پیشنهاد می کنیم از دیگر رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال هم دیدن نمایید.

جدول گینس

رکورد دار کاسیوس
مکان استرالیا
زمان ثبت رکورد ۱۹۸۷ میلادی
بزرگ ترین کروکودیل دنیا
بزرگ ترین کروکودیل دنیا

 

بزرگ ترین تمساح دنیا را در ویدئو تماشا کنید