هتل بوک اند بد توکیو | لذت کتاب خوانی در تخت خواب 1395/09/18


هتل بوک اند بِد توکیو گرچه هتلی دو ستاره است، اما مکانی متفاوت برای دوست داران کتاب در شهر توکیو ژاپن می باشد. این اقامتگاهِ کتابی، درست همان جایی ست که باید بی خیال خوابیدن شوید. شاید عجیب باشد ولی در این هتل خبری از بالشت های بزرگ و پتوهای گرم نیست. چیزی که در هتل بوک اند بِد در نهایت سخاوت در اختیار شما قرار می گیرد، تجربه لذت بی بدیل کتاب خوانی در جایی راحت و دنج است. تجربه ای که باید حداقل یک بار آن را بچشید!

ایده ای که باعث خلق هتل بوک اند بد شد، ساخت بهشت کتابخوانان و نوعی اقامتگاه کتابی بود. اقامتگاهی که در آن می توانید در حین مطالعه کتاب مورد علاقه تان چرت بزنید و وقتی چشمان تان را باز کنید که هنوز کتاب محبوب تان جلوی شماست. اتفاقی هیجان انگیز تر از این وجود دارد؟

همراه کارناوال به گردشی مجازی در هتل بوک اند بد توکیو بیایید و لذتی بدیع را برای خود رقم بزنید.

هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو

چرا هتل بوک اند بد؟


– چرا که اقامتی متفاوت را در میان هزاران کتاب تجربه می کنید.

– تجربه ای بی مانند از کتابخوانی را در یک هتل متفاوت برای خود رقم می زنید.

– نرخ اقامت در این هتل بسیار مناسب است.

– به چندین مکان دیدنی شهر، از جمله قدیمی ترین معبد توکیو دسترسی بسیار خوبی خواهید داشت.

هتل بوک اند بد توکیو

آشنایی با هتل بوک اند بد | Book and Bed Hotel

هتل دو ستاره بوک اند بد شهر توکیو، اقامتگاهی منحصر به فرد و با موضوع کتاب است که در قلب محل پر رفت و آمد ایکیبوکرو شهر ساخته شده و برای ساخت شکل و شمایل آن از کتابخانه ها الهام گرفته شده است. در این هتل حدود ۳۰۰۰ کتاب، مجله و روزنامه در دسترس بازدیدکنندگان قرار می گیرد. جالب است بدانید که این کتاب ها به دو زبان ژاپنی و انگلیسی هستند.

اقامتگاه کتابی بوک اند بد، نرخ اقامت پایینی دارد و در مجموع ۳۰ تخت در این هتل به وجود دارد. در این هتل تخت خواب های جمع و جور به همراه نورپردازی های اختصاصی در میان قفسه های چوبی کتاب ها به چشم می خورد. البته برای آن که حریم خصوصی هر تخت حفظ شود، دور تا دور با پرده های ضخیم و زیبایی پوشانده شده اند. گرچه هتل بوک اند بد برای کتابخوانی طراحی شده، ولی دلیل نمی شود که امکانات بهداشتی چون حمام موجود نباشد. در هتل بوک اند بد، مجموعه سرویس بهداشتی به همراه امکانات لازم به صورت ۲۴ ساعته در اختیار مشتری ها قرار می گیرد. 

در راهرو و سرسرا هتل، هر کس امکان این را دارد تا از میان مجموعه کتاب های بی نظیر هتل، کتابی را انتخاب کند و بر روی مبل به خواندن آن بپردازد. همچنین در همین محوطه یک دستگاه فروش اتوماتیک نوشیدنی وجود دارد. در تمام بخش های هتل بوک اند بد وایفای پرسرعت و رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد. خوب است بدانید که هتل بوک اند شعبه ای هم در شهر کیوتو، یکی دیگر از شهرهای ژاپن دارد. 

هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو

ورودی و محوطه هتل 

وقتی در آسان سور باز می شود و به طبقه هفتم ساختمان وارد می شوید، در واقع ورودی هتل بوک اند بد را پشت سر گذاشته اید و در سمت چپ خود پذیرش هتل را می بینید. کارکنان هتل همگی به زبان انگلیسی تسلط دارند.

تنها این کاربری هتل نیست که به کتاب مربوط می شود و به هنگام ورود به محوطه اصلی، تعدادی زیادی کتابِ آویزان از سقف دیده می شود و همچنین بر روی توالت های هتل و بخش های بازیافت، نشانه هایی از یک رمان قدیمی ژاپنی خواهید دید.

مشخصه بارز هتل بوک اند بد رنگ آبی کاناپه هایش است و هنوز کمی نگذشته که به سرعت متوجه خواهید شد این همان بهشت موعود شماست، چرا که دور تا دور با کتاب های بسیاری احاطه شده اید.

هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو

کتاب های هتل بوک اند بد

 از تمام ژانرها و عناوین محبوب، کتاب هایی در قفسه های وسیع کتاب هتل بوک اند بد به چشم می خورد، از پیتر پن بگیرید تا کتاب زندگی پای.

همگی کتاب های این هتل توسط انتشارات شیبویا ( Shibuya Publishing ) و بهترین کتاب فروشی های شهر توکیو انتخاب شده اند. 

جالب آن که بخش عمده کتاب های موجود در بهشت کتابخوان ها به زبان انگلیسی است اما کتاب هایی نیز به زبان ژاپنی در این میان دیده می شود.

همان طور که گفته شد بزرگ ترین قفسه هتل، نزدیک ۳۰۰۰ کتاب مختلف در خود جای داده است. کتاب های طراحی، رمان، داستانی، عکاسی و … در این بسیار کتاب خودنمایی می کنند. همچنین در میان کتاب ها، قفسه کوچکی نیز از کتاب های ریاضی خودنمایی می کنند. 

هتل بوک اند بد توکیو

غذا و نوشیدنی در هتل بوک اند بد

گرچه در این هتل رستوران و کافه ای وجود ندارد، اما تعدادی میز چوبی تعبیه شده تا بتوانید بر روی آن خوراکی های خود را سرو کنید. همچنین امکان این را دارید تا از بیرون از هتل همراه خود خوراکی بیاورید. 

یک دستگاه آب داغ و یک تستر در هتل بوک اند موجود است که استفاده از آن ها رایگان است. همچنین یک قهوه ساز موجود است که هزینه استفاده از آن ۱۵۰ یوآن می باشد. 

هتل بوک اند بد توکیو

قوانین هتل بوک اند بد

هر هتلی قوانین مخصوص به خودش را دارد اما مسلما یک هتل خاص، قوانین متفاوتی با دیگر هتل ها دارد. به محض ورود کتاب کوچک راهنمایی به دست مسافران داده می شود که قوانین بوک اند بد را در آن نوشته است:

سیگار کشیدن، حرف زدن با تلفن، غذا خوردن و نوشیدن درون تخت ها ممنوع است.

پس از خواندن هر کتاب، آن را به جای اولش برگردانید.

 در صورت بلند صحبت کردن با هم، کارکنان به شما تذکر خواهند داد.

هتل بوک اند بد توکیو

تخت های هتل بوک اند بد

مکان قرارگیری تخت ها در هتل بوک اند بد به دو صورت است، تعدادی از تخت ها پشت قفسه های کتاب قرار دارند که به نام قفسه کتاب ( BOOKSHELF ) شناخته می شوند، البته تخت های ارزان تری نیز به نام تخت های ( BUNK ) وجود دارد.

۱- تخت قفسه کتاب ( BOOKSHELF )

قفسه کتاب به نوعی نماد هتل بوک اند بد است، به همین دلیل تخت های این هتل به شکل قفسه کتاب ساخته شده اند. این تخت ها درست پشت قفسه های کتاب قرار گرفته اند.

۱۰ تخت با ابعاد 120 در 200 سانتیمتر که با فاصله از هم قرار گرفته و برای هر کدام پریز برق و نور اختصاصی جهت مطالعه تعبیه شده است. علاوه بر این دو تخت کوچک تر با ابعاد 80 در 200 سانتیمتر نیز وجود دارد.

۲- تخت های دو طبقه ( BUNK )

تخت های دو طبقه هتل بوک اند بد خود دو نوع اند که کمی ارزان ترند. در این مجموعه یک تخت دو طبقه با ابعاد 120 در  200 سانتیمتر و ۱۶ تخت کوچک تر با ابعاد 80 در 200 سانتیمتر به چشم می خورند. در مجموع ۱۸ تخت ارزان قیمت در هتل بوک اند بد در اختیار کتاب خوانان قرار می گیرد.

همان طور که متوجه شدید، علاوه بر قیمت در هر دو سری تخت ها، تخت هایی با اندازه های متفاوت وجود دارد. 

هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو

اطلاعات ضروری پذیرش در هتل بوک اند بد

برای پذیرش در هتل بوک اند باید بالای ۱۸ سال باشید. 

هزینه اقامت در هتل بوک اند بد

۱- هزینه تخت های استاندارد شبی 4800 ین ژاپن است که حدود ۴۱ دلار می شود.

این هزینه بدون مالیات گفته شده و باید در نظر داشته باشید که جمعه ها، شنبه ها و یک روز پیش از تعطیلات رسمی نرخ ها کمی بالاتر است.

۲- هزینه تخت های کوچک شبی۳,۸۰۰ ین ژاپن است که حدود ۳۳ دلار می شود.  

این هزینه بدون مالیات گفته شده و باید در نظر داشته باشید که جمعه ها، شنبه ها و یک روز پیش از تعطیلات رسمی نرخ ها کمی بالاتر است.

پذیرش هتل: از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۳:۰۰
تسویه: از ساعت ۶:۰۰ تا ۱۱:۰۰ 

نحوه پرداخت: پرداخت هزینه اقامت در هتل بوک اند بد تنها با کارت های اعتباری ویزا، مسترکارت و سیسون امکان پذیر می باشد و هیچ گونه پول نقد دریافت نمی شود. 

قوانین لغو رزرو

تا ۸ روز پیش از روز موعد، بابت لغو رزرو هیچ جریمه ای پرداخت نمی شود.

لغو رزرو ۳ تا ۷ روز پیش از روز موعد، با پرداخت ۳۰% از هزینه کرایه اتاق همراه است.

لغو رزرو ۲ روز پیش از روز موعد، با پرداخت ۵۰% از هزینه کرایه اتاق همراه است.

لغو رزرو ۱ روز پیش از روز موعد، با پرداخت ۸۰% از هزینه کرایه اتاق همراه است.

اگر بدون هیچ اطلاع رسانی به هتل مراجعه نکنید، تمام هزینه کرایه اتاق باید پرداخت شود.

رزرو گروهی تخت و اتاق قوانین متفاوتی دارد که با هماهنگی می توانید از آن اطلاع یابید.

برای رزرو می توانید به سایت هتل بوک اند بد مراجعه کنید.

هتل بوک اند بد توکیو

مراجعه در طول روز به هتل بوک اند بد

گرچه بوک اند بد یک هتل است، اما این امکان وجود دارد که در طی روز و تنها برای ساعاتی وارد هتل شوید و از امکانات و کتاب های بوک اند بد استفاده کنید.

ساعات مراجعه: ۱۳ تا ۱۷

در نظر داشته باشید که برای مراجعه روزانه هیچ گونه رزرواسیون ممکن نیست. 

هزینه مراجعه روزانه به هتل بوک اند بد:

هر ساعت (بدون مالیات) : ۵۰۰ ین، حدود ۴٫۵ دلار

بدون محدودیت زمانی (بدون مالیات) : ۱۵۰۰ین، حدود ۱۳٫۵ دلار

+ باید توجه داشته باشید که استفاده از تخت ها در طی روز ممکن نیست.

تنها با کارت های اعتباری ویزا، مسترکارت و سایسون امکان پرداخت هزینه را دارید. 

هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو

دیدنی های اطراف هتل بوک اند بد

شاید جالب باشد بدانید که با اقامت در این هتل تنها کافیست دقایقی وقت بگذارید تا به دو معبد جالب توجه در توکیو برسید.

۱- معبد میجی ( Meiji-jingu )

معبد میجی نوعی معبد شینتو است که وقف امپراتور میجی و همسرش شده است. آرامگاه امپراتور میجی در این معبد قرار ندارد. از هتل بوک اند بد تا ایستگاه مترو یامانوت و معبد میجی تنها 14 دقیقه راه در پیش دارید.

۲- معبد سنسو ( Senso-ji )

معبد سنسو، معبدی باستانی در شهر توکیو است که قدیمی ترین و یکی از جالب توجه ترین معابد پایتخت ژاپن می باشد. تا قبل از جنگ جهانی دوم، سنسو معبدی بودایی محسوب می شد اما پس از آن مستقل اعلام شد. برای آن که از هتل بوک اند بد به معبد باستانی سنسو برسید، ابتدا هفده دقیقه تا ایستگاه مترو یامانوت در راه خواهید بود و سپس تا ایستگاه مترو گینزا ۵ دقیقه راه خواهید داشت.

+ از دیگر مکان های دیدنی اطراف هتل بوک اند می توان به این موراد اشاره کرد:

آمفی تئاتر متروپولیتن توکیو: ۲۰۰ متری هتل 

باغ ملی شینجوکو گیون توکیو: ۵٫۱ کیلومتری

قصر امپراتوری ژاپن: ۶٫۶ کیلومتر

هتل بوک اند بد توکیو
هتل بوک اند بد توکیو

آدرس و دسترسی به هتل بوک اند بد

 هتل بوک اند بد دسترسی مناسبی به ایستگاه های حمل و نقل شهری و امکانات اطراف دارد که در زیر آمده است. همچنین چندین رستوران و کافه در اطراف هتل به چشم می خورند. 

 

۳۰ ثانیه پیاده روی از خروجی سی ۸ (C8) ایستگاه مترو ایکبوکرو

۱ دقیقه پیاده روی تا هایپرمارکت

۱ دقیقه پیاده روی تا داروخانه

۲ دقیقه پیاده روی تا صرافی 

فاصله هتل بوک اند بد توکیو با فرودگاه هاندا: ۶۰ دقیقه

فاصله هتل بوک اند بد توکیو با فرودگاه ناریتا: ۹۳ دقیقه