موزه روابط شکست خورده | Museum of Broken Relationships 1395/09/28


ممکنه تا امروز اسم موزه های عجیب و غریب زیادی رو شنیده باشین اما اسم موزه روابط شکست خورده، علاوه بر اینکه عجیبه، کمی غمگین و حتی ترسناک هم هست. این موزه حاصل پایانِ تلخ رابطه ای ۴ ساله بین زوج اهل کرواسی هست که تصمیم گرفتن با اشیای که از رابطشون به جا مونده یه موزه راه بندازن، موزه ای که خیلی زود با اهدا شدن اشیا و خاطرات عشاق دیگه، بزرگتر هم شد. از همون لحظه ورود متوجه میشین که اینجا خیلی هم موزه غمگینی نیست! مثلا تابلوهای راهنما مایه طنز دارن و حتی در داستان هایی که درمورد اشیا هست هم گاهی جملات خنده دار نوشته شده.
موزه پر از خرس های عروسکی روز عشاق (ولنتاین)، عکس های خاطره انگیز، اشیائی که تنها برای خود اون افراد خاطره انگیز بوده، لباس عروس و حتی تبر که مردی برای از بین بردن اثاث خانه ای که با همسرش در اون زندگی می کرده ازش استفاده می کرده هست و همگی رو میشه اینجا دید و داستانشون رو خوند.
درواقع خیلی از افراد برای این موزه و این حرکت احترام قائل هستن چون بخشیدن این اشیا باعث میشه افراد در حالی که خاطراتشون رو گرامی میدارن، ازش خداحافظی هم کنن، تا هم به خودشون و هم به دیگران ثابت کنن که زندگی به هر حال جریان داره و عشق ارزش فرصت دوباره رو.