باغ پرندگان كيش 1395/10/19


یکی از جزایر زیبا و پر طرفدار ایران که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد جزیره کیش می باشد همواره در سال گردشگران بسیاری به این جزیره سفر می کنند و از امکانات تفریحی و گردشی در این جزیره لذت می برند هدف از سفر به کیش گشت و گذار در این جزیره و مشاهده مکان های تاریخی یا دیدنی این جزیره می باشد در حال حاضر تور کیش یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی است که طرفداران خاص خود  را دارد و در تعطیلات سال نو یا تعطیلات تابستانی بهترین گزینه , سفر به کیش است , در این متن درباره یکی از مکان های دیدنی کیش توضیح داده شده است ,باغ پرندگان کیش یکی از زیباترین باغ های پرندگان در ایران است در ادامه درباره این باغ زیبا و شگفت انگیز، بیشتر خواهیم گفت ...

کمی بیشتر درباره این باغ

باغ پرندگان در سال 1380 در جزیره زیبای کیش ساخته شد و روزانه گردشگران بسياری را به خود جذب می كند. باغ پرندگان دارای دو بخش جداگانه می باشد به طوری که اولين بخش این باغ زیبا و بزرگ، مکانی برای نگهداری پرندگان می باشد كه با مسيرهايی زيبا و سرسبزی طراحی شده است كه بازيدكنندگان را به سمت قفس پرندگان هدايت می کند. زمانی که وارد این باغ زیبا می شوید اطلاعات جامع و مفيدی درباره زيستگاه ، نوع تغذيه و ويژگی های هر پرنده در كنار قفس ها درج شده است و می توانید در کنار قفس ها اطلاعات پرندگان را مشاهده کنید. بخش دوم، محوطه ای است زیبا به مساحت حدود 2هکتار که فضای مناسبی برای پرواز آزادانه پرندگان است و شما گردشگران می توانید این پرندگان زیبا و شگفت انگیز را در حال پرواز نیز مشاهده کنید.

مجموعه ای از پرندگان زیبا و کمیاب

 

در این باغ بیش از پنجاه  گونه از پرندگان قاره های جهان همچون قاره های  آسیا ، آفریقا و آمریکا نگهداری می شوند. در برکه وسط باغ پرندگان ، فلامینگوها، ایبیس، قوها و انواع لک لک ها در محیطی کاملا طبیعی، مناظر کم نظیر و زیبایی را در برابر دید گردشگران این باغ قرار می دهد. از دیگرگونه هایی که در باغ پرندگان کیش مشاهده می شود، می توان طاووس ها، انواع طوطی های سبز، کاسکو، ماکائو، طاووسک ها، قرقاول چینی، توکان و مرغ شاخ دار را نام بر. علاوه بر پرندگان مختلف، آهو و میمون نیز در این باغ نگهداری می شود. پرندگان باغ از اقصی نقاط جهان گردآوری شده اند، به طوری که تمامی پرندگان این باغ از قاره هایی همچون آمريكای جنوبی و استرالیا، آمریکا و افریقا می باشد و کمیاب.